fbpx

    Baltijos šalių gyvybės mokslų forume – išskirtinis dėmėsys VDU mokslininkų prototipams


    Nuotr. „Life Sciences Baltics“

    Rugsėjo 20-21 dienomis VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro (KTPC) komanda dalyvavo didžiausioje Baltijos šalyse gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics“. KTPC mezgė naujus kontaktus su mokslo ir verslo atstovais, kurie gyvai galėjo pamatyti ir išgirsti apie VDU mokslininkų sukurtus prototipus.

    Į Vilnių sugrįžusiame renginyje susirinko daugiau nei 800 dalyvių. Forume buvo galima išvysti daugiau nei 50 pranešėjų iš viso pasaulio, konferenciją, parodą, sudalyvauti verslo, mokslo atstovų susitikimuose bei startuolių konkurse.

    Tarptautiniame renginyje gausaus svečių dėmesio sulaukė prof. dr. Sauliaus Šatkausko, dr. Mindaugo Visockio ir Justino Baranausko sukurtas elektroporatorius „Amber Pulse“. Šis prietaisas gali būti plačiai pritaikomas gyvybės moksluose. Pavyzdžiui, patyrusiam dermatologui jis suteikia galimybę nuotoliniu būdu (naudojant programėlę kompiuteryje ar aplikaciją išmaniajame telefone) nustatyti atitinkamus impulsų parametrus.

    Nuotr. „Life Sciences Baltics“

    „Tarptautinis renginys Lietuvos mokslininkams buvo puikus šansas pasirodyti ne tik prieš Baltijos šalių investuotojus, bet ir inovacijų lyderius iš viso pasaulio, – įspūdžiais dalinosi KTPC vadovas Edvinas Samys. – Vilniuje šįkart pasirodė gausi delegacija iš Taivano, buvo atvykusių atstovų ir iš Pietų Korėjos, o prof. dr. S. Šatkausko komandos prietaisas sulaukė išskirtinio susidomėjimo iš JAV investuotojos. Tikras pavyzdys, kad laiku ir vietoje atrastos atsitiktinės pažintys gali mūsų mokslininkams praverti netikėtų galimybių.“

    VDU prof. dr. S. Šatkauskas taip pat buvo pakviestas pasidalinti savo žiniomis apie vėžio gydymo naujoves Lietuvoje. Jis skaitė pranešimą „Priešnavikinės terapijos kūrimas naudojant grįžtamąją ir negrįžtamąją elektroporaciją.“

    KTPC parodos stende lankytojų akį traukė ir VDU dr. Dariaus Amilevičiaus, prof. dr. Gailiaus Raškinio ir dr. Aireno Vaičiūno sukurta „ASTRA-UX_v.2“ sistema. Tai – neurologinė kalbos technologija, galinti lietuvių kalbą paversti tekstu, išanalizuoti gautą tekstą bei sugeneruoti atsakymą tekstu ir garsu. Pavyzdžiui, tokia sistema gali būti ypač naudinga gydytojų kasdienybėje, kai jiems tenka susisteminti pacientui pasakytą informaciją ir išrašyti ją tekstu.

    Nuotr. KTPC

    Be to, „Life Sciences Baltics“ svečiai iš arti galėjo pamatyti VDU ŽUA prof. dr. Dainiaus Steponavičiaus ir įmonės „Agrodronas“ vadovo Mindaugo Dorelio žemės ūkio sektoriui pritaikytą išmanųjį droną. Bepilotis sėjos dronas ženkliai sumažina augalų apsaugos priemonių, vandens, pesticidų ir trąšų sąnaudas, tačiau padidina derlių.

    Šiuos ir kitus mokslininkų sukurtus prototipus galite gyvai pamatyti VDU įkurtoje „Inno Space“ erdvėje (Universiteto g. 8a, Akademija), o norėdami nepraleisti svarbių renginių sekite KTPC socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „LinkedIn“.

    Nuotr. KTPC