PATLIB centras

Kovo 20 d. Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos Respublikos Valstybinis patentų biuras pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl PATLIB (angl. „Patent Library“) centro steigimo. Pagrindinės šio naujai įkurto centro užduotys: teikti visuomenei konsultacijas intelektinės nuosavybės apsaugos ir komercializavimo klausimais bei galimybė pasinaudoti patentų paieškos paslaugomis. Švietimo ir informacijos apie pramoninės nuosavybės apsaugos sistemą sklaida – kita svarbi šio centro funkcija, kuriai numatoma skirti daug dėmesio.

„Džiaugiamės, jog galime prisidėti prie LR Valstybinio patentų biuro koordinuojamų PATLIB centrų tinklo. Ši bendradarbiavimo ir dalinimosi patirtimi platforma yra reikšmingas žingsnis ne tik stiprinant Vytauto Didžiojo universiteto intelektinės nuosavybės valdymą, komercializavimo procesus, bet ir šviečiant visuomenę pramoninės nuosavybės apsaugos klausimais, taip skatinant ir plėtojant inovacinę kultūrą. Neabejojame, jog pasirašyta sutartis su LR Valstybiniu patentu biuru taps pagrindu aktyviam abipusiam bendradarbiavimui, padėsiančiam abiem pusėms efektyviau užtikrinti visuomenės pramoninės nuosavybės apsaugą Lietuvos Respublikoje“, – teigia Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro teisininkė, intelektinės nuosavybės specialistė Milda Žaliauskaitė.

Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro vadovas Edvinas Samys teigiamai vertina plėtojamą partnerystę su LR Valstybiniu patentų biuru. „Žiūrime labai pozityviai į pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su LR Valstybiniu patentų biuru, nes įkurtas PATLIB centras padės išjudinti sukauptą mokslinį potencialą universitete, padės mokslininkams, verslui ir visuomenei suprasti, kad jų atliekami tyrimai, kuriami produktai yra autentiški, išskirtiniai, todėl būtina  saugoti jų intelektinę nuosavybę. Tuo pačiu džiaugiamės atsivėrusiomis galimybėmis kelti savo darbuotojų kvalifikaciją, pildyti žinių bagažą ir savo patirtimi pasidalinti su PATLIB tinklo nariais bei Kauno bendruomene. Tikime, kad galėsime prisidėti prie ir taip jau sparčiai augančio Kauno regiono inovacijų vystymo, padedant jas ištraukti į dienos šviesą ir apsaugoti. Džiaugiamės ir sustiprėjusiu ryšiu su biuro atstovais bei abipusiu noru bendradarbiauti. Taip pat jau planuojame pirmas bendras veiklas ir renginius“, – sakė E. Samys.

PATLIB centro funkcijas įgyvendins VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro paskirti darbuotojai.

Paslaugos:

  • konsultacijos intelektinės nuosavybės apsaugos ir komercializavimo klausimais
  • patentų paieškos paslaugos
  • technologijų vertinimas
  • švietimo ir informacijos apie pramoninės nuosavybės apsaugos sistemą sklaida
  • kitos

Maloniai kviečiame kreiptis dėl PATLIB centro paslaugų, el. paštu: mokslo.paslaugos@vdu.lt.