fbpx

  Graikijoje vykusiame hakatone – prizinė vieta VDU studentų startuoliui


  KTPC nuotr./„Vieniša kojinė“

  Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentų kuriamas startuolis „Vieniša kojinė“ spalio 18-ąją dieną Graikijos uostamiestyje Patruose vykstančiame „Entreprenerystės“ hakatone laimėjo trečiąją vietą.

  Bilietą į tarptautinio konkurso finalą VDU Kūrybinių industrijų programos studentai Ugnė Aleksiejūnaitė, Mažvydas Maziliauskas ir Karolina Savičiūtė iškovojo po to, kai vietiniame hakatone, kurį organizavo VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras (KTPC), pateko tarp geriausių.

  Lietuvos studentams konkurse teko varžytis su taip pat aukščiausias vietas savo šalyse užėmusiais startuoliais. Tai – geriausios komandos iš Ispanijos, Ukrainos, Lenkijos, Švedijos, Kipro ir Graikijos.

  „Vieniša kojinė“ hakatono komisiją nustebino pristačiusi dėl pamestų kojinių augančią tekstilės taršos problemą bei jos sprendimo būdą. VDU studentai be poros likusioms kojinėms suteikė antrą gyvenimą. Tai jie įgyvendino sukūrę „pasidaryk pats“ (angl. „Do it yourself“) priemonių rinkinius, skirtus vienišas kojines paversti antistresiniais žaislais.

  „Vienišos kojinės“ komanda vaikams, neįgaliesiems, senjorams, ekologija besirūpinantiems ir kitiems suinteresuotiems pirkėjams yra numačiusi rengti seminarus, kuriuose bus apmokoma, kaip patiems pasigaminti tokius personalizuotus žaislus.

  Į tarptautinį renginį VDU studentus lydėjo KTPC mentoriai Edvinas Samys ir Vesta Jonikė.

  „Džiugu, kad komanda nuoširdžiai įsiklausė į pastabas ir įdėjo daug pastangų, jog galutinis pristatymo rezultatas būtų toks, kuriuo dabar galime didžiuotis. Noriu jiems padėkoti už tai, – sakė KTPC vadovas E. Samys. – Be to, norėčiau pagirti mūsų universiteto studentus ir už tai, kad jie buvo vieni iš nedaugelio, kurie į Graikiją atsivežė apčiuopiamą prototipą, o tai buvo didžiulis pranašumas prieš konkurentus.“

  KTPC mentoriai ne tik prisidėjo prie sėkmingo studentų pasirodymo, tačiau ir dalyvavo projekto „Entreprenerystės“ partnerių susitikime.

  „Graikijoje turėjome progą įsivertinti, kaip Vytauto Didžiojo universitetui iki šiol sekasi tapti verslesniu ir novatoriškesniu Europos universitetų kontekste, – kalbėjo V. Jonikė. – Rodikliais nekuo neatsiliekame nuo projekto partnerių, todėl toliau dirbsime ta pačia kryptimi.“

  Projekto „Entreprenerystė“ konsorciumą sudaro aštuoni universitetai, tarp kurių rikiuojasi ir VDU. Projekto tikslas – atnešti radikalių pokyčių kuriant į studentus orientuotus, atvirus ir įtraukius universitetus, pagrįstus aukštojo mokslo institucijų, viešojo ir privataus sektorių bei piliečių bendradarbiavimu.