fbpx

  Kaišiadoryse – „VDU Inovatorių akademijos“ vizitas

  Mokslo-verslo bendradarbiavimo veiklas vykdantis VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras (KTPC) paskutinę rudens dieną – lapkričio 30-ąją apsilankė Kaišiadoryse, kur surengė dar vienus mokymus regionams „Inovatorių akademija“.

  Renginyje dalyvavo virš 30 skirtingų vietos verslo ir viešojo sektoriaus organizacijų atstovų, kurie komandose pasitelkdami įvairius metodus (probleminio lauko žemėlapį, prioritetų techniką ir inovacijų generavimo procesus) išsigrynino regiono iššūkius, ieškojo Kaišiadorių išteklių ir galimybių bei generavo sprendimo būdus – idėjas.

  „Kai kalbame apie Lietuvos inovatorius, dauguma pagalvoja apie tokius didžiausius miestus kaip Vilnių ar Kauną, bet taip mąstyti yra klaidinga, – teigė KTPC vadovas Edvinas Samys, seminare pristatęs inovatyvių sprendimų generavimo procesus ir finansavimo šaltinius. – Regionuose taip pat yra daugybė inovatyvių žmonių, kurie gali pakeisti, jei ne visos Lietuvos ar pasaulio, tai bent savo bendruomenės narių gyvenimus.“

  Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centre buvo galima išgirsti ir VDU Profesinių kompetencijų vystymo centro vadovės Aistės Ragauskaitės pranešimą apie tai, kaip sužibėti savo inovatyvias paslaugas ir produktus pristatant visuomenei.

  „Komunikacijos pamatas – tai tikėjimas, tuo ką darai. Gerais komunikatoriais ne gimstama, o tampama, todėl turėtume daugiau girdėti, mažiau kalbėti ir atliepti tuos žmones, kurie klauso“, – mokymuose kalbėjo Dr. A. Ragauskaitė.

  Tuo metu KTPC teisininkas ir PATLIB (angl. „Patent Library“) centro atstovas Edvinas Buinauskas pristatė intelektinės nuosavybės galimybes praktikoje.

  „Intelektinėje nuosavybėje veikia paprastas principas: „Kas pirmesnis, tas gudresnis“, tačiau prieš imdamiesi patentavimo, turėtumėte gerai apgalvoti ir šio proceso trūkumus, – aiškino E. Buinauskas. – Patentavimo trukmė gali trukti ne vieną mėnesį. Be to, vykstant paraiškos nagrinėjimo procesui turi būti skelbiamos techninės produkto detalės – išradimo paslaptis. Turint omenyje ir tai, kad išradimai dažnai būna saugomi keliais patentais, išlaidos gali sparčiai išaugti.“

  Akademijos tikslas – atskleisti regionuose esantį inovacijų potencialą ir paskatinti vystyti inovatyvias idėjas grįstas tarpsektoriniu bendradarbiavimu. Norintiems tapti „Inovatorių akademijos“ dalimi, kviečiame susisiekti su VDU KTPC komanda. Ši programa gali būti įgyvendinama bet kuriame regione. Klausimus ir pageidavimus kviečiame teikti el. paštu: mokslo.paslaugos@vdu.lt.

  Programa yra nemokama. „Inovatorių akademija“ įgyvendinama pagal projektą „Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro veiklos skatinimas“, projekto kodas Nr. 01.2.2-CPVA-K-703-04-0004.