fbpx

    „Lietuvos 100-mečio inovacijų DNR: kaip auginsime inovatorių kartą?“

    Kovo 8 d., ketvirtadienį, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizavo verslo ir mokslo inovacijų konferenciją, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti. Konferencija „Lietuvos 100-mečio inovacijų DNR: kaip auginsime inovatorių kartą?“ buvo skirta apžvelgti Lietuvos inovacijų istoriją ir ieškoti atsakymų, kaip Lietuva galėtų tapti šalimi, drąsiai investuojančia į inovacijas, ir kurioje norėtų savo ateitį kurti jaunimas. Renginyje dalyvavo Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro inovacijų ir technologijų perdavimo specialistės Rita Petlickaitė ir Indrė Bručienė bei komercinimo projektų vadovė Asta Bendoraitytė.

    Pranešėjai vaizdingai pristatė Lietuvos inovacijas nuo seniausių laikų, kai pagrindinis darbo įrankis buvo medinė žagrė, iki šių dienų, kai turime pasaulio mastu pripažintų išradimų. Galime džiaugtis sparčiais šalies pokyčiais inovacijų švieslentėje, kurie Lietuvoje įvyko per pastaruosius dešimtmečius. Kita vertus, lyginant šalies situaciją su pasaulio mokslo laimėjimais, akivaizdu, kad dar turime kur tobulėti. Pagal investicijas į inovacijas žymiai atsiliekame nuo pažangiausių pasaulio šalių. Jei trokštame didesnės gerovės, reikėtų klausti savęs, ar investuojant tiek nedaug, protinga tikėtis gyventi geriau, neatsiliekant nuo išsivysčiusių pasaulio valstybių? Tokius diskusinius klausimus, kėlė ir pagrindiniai renginio pranešėjai.

    Tačiau yra ir gerų žinių. Lietuva turi gerą mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros infrastruktūrą, puikių specialistų ir dideles galimybes veikti globaliai. Taip pat Lietuva turi ir įkvepiančių mokslo sėkmės istorijų – tik reikia ryžtingiau nusiteikti pokyčiams ir veikti kantriai, atkakliai, ir būtinai novatoriškai.

    Daugiau informacijos apie įvykusį renginį ir pranešimai www.mita.lt