Naujos galimybės Ukrainoje
Spalio 22–26 dienomis Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovai kartu su kitų mokslo ir studijų institucijų atstovais dalyvavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) organizuotame jungtiniame vizite Ukrainoje. Aleksandro Stulginskio universitetui atstovavo Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis, Agronomijos fakulteto Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto docentė daktarė Asta Ramaškevičienė, Komunikacijos ir technologijų perdavimo centro inovacijų ir technologijų perdavimo specialistės Indrė Bručienė, Rita Petlickaitė ir teisininkė Milda Žaliauskaitė.
Delegacija dalyvavo 21-ojoje tarptautinėje maisto ir gėrimų parodoje „WorldFood“, kuri vyko Tarptautiniame parodų centre, Kijeve. Parodos dalyviai – maisto produktų ir gėrimų gamintojai ir tiekėjai, perdirbimo įmonės, platintojai, ar juos atstovaujančios organizacijos. Lietuvos mokslo potencialą bendrame stende pristatinėjo ASU, LAMMC, LSMU, KTU ir VDU mokslininkai bei mokslo vadybininkai. Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras pristatė verslo inkubatoriuje veikiančios UAB „Sotu sotu“ produkciją ir kitus mokslininkų maisto sektorius kuriamus produktus ir teikiamas mokslinių tyrimų paslaugas. Taip pat spalio 24 d. buvo suorganizuota konferencija „Open R&D Lietuva – Inovatyvios maisto technologijos maisto pramonei”, kurioje mokslo institucijų atstovai pristatė atviro Lietuvos mokslo ir inovacijų tinklo (Open R&D Lietuva) potencialą, savo paslaugas kuriant inovatyvias maisto perdirbimo, žaliavų paruošimo, funkcinio maisto kūrimo technologijas. Sveikinimo žodį konferencijoje tarė Marius Janukonis, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje. Lietuvos delegacija turėjo galimybę susipažinti su Ukrainos verslo įmonėmis, dirbančiomis maisto ir gėrimų srityje, palyginti su Lietuvos tendencijomis bei išsiaiškinti bendradarbiavimo galimybes.
Spalio 25 d. bendra ASU ir VDU delegacija lankėsi Nacionaliniame gyvybės ir aplinkos mokslų universitete ir turėjo susitikimą su šio universiteto administracija bei mokslininkais. Abiejų šalių atstovai dalinosi informacija apie turimą mokslo bazę, vykdomą mokslo ir studijų procesą bei patirtį dirbant su verslu. Delegacija turėjo galimybę susipažinti su jau minėto universiteto Maisto mokslų fakulteto dekane ir jos komanda, pamatyti jų laboratorijas bei išgirsti, kuo šis fakultetas gyvena, kokius maisto perdirbimo technologijų sprendimus siūlo verslo įmonėms ir pan. Taip pat daugiausiai buvo dalintasi patirtimi apie mokslo – verslo bendradarbiavimą bei sėkmingus bendradarbiavimo pavyzdžius. Susitikimą vainikavo Aleksandro Stulginskio universiteto ir Nacionalinio gyvybės ir aplinkos mokslų universiteto bendradarbiavimo sutarties pasirašymas.