VDU mokslininkai įdarbino dirbtinį intelektą raštvedybos darbams atlikti ir skaitmeninei atskirčiai mažinti

KAUNO STARTUOLIŲ APDOVANOJIMAI 2021 // IŠRINK METŲ INOVACIJĄ!

Šiais metais turime net du nominantus atstovaujančius VDU. UAB „Intelektika” įmonės įkūrėjas doc. dr. Darius Amilevičius ir UAB „Išmanus drenažas”, kurio viena iš įkūrėjų doc .dr. Inga Adamonyte. Kviečiame aktyviai balsuoti ir palaikyti VDU startuolius. Jau keturis metus daugiau nei šimto startuolių bendruomenę vienijantis Kauno mokslo ir technologijų parkas inicijuoja Kauno startuolių apdovanojimus 🏆 ir DELFI transliacijos metu skelbia vienus didžiausią pažangą mokslo ir verslo srityse sukūrusius Kauno startuolius.
Šiemet prie iniciatyvos jungiasi startuolių bendruomenes Kaune auginantys partneriai:
KAUNAS IN – Kauno startuolių ekosistemos lyderis
VDU – mokslo ir verslo sinergiją kurianti akademinė bendruomenė
LSMU / SVEIKATOS INOVACIJŲ VYSTYMO CENTRAS – sveikatos industrijos technologijas kurianti mokslininkų bendruomenė
KTU / KTU STARTUP SPACE – studentų ir mokslo darbuotojų, kurie tampa inovatoriais, inkubatorius
Šiais metais kiekvienas iš jų nominavo aktyviausius startuolius savo bendruomenėje: https://www.delfi.lt/apps/startuoliaikaune/
Kviečiame atiduoti savo balsą už savo favoritą!

Apie UAB „Intelektika”

Kalbos technologijos, paremtos dirbtinio intelekto (DI) taikymu, palengvina darbą posėdžius transkribuojantiems sekretoriams bei raštininkams visame pasaulyje. Neseniai į šiuos vandenis įžengę lietuviai komercino savo išvystytą sprendimą, įkūrė startuolį „Intelektikair sulaukė pripažinimo. Tai VDU Informatikos fakulteto docento dr. Dariaus Amilevičiaus ir profesoriaus Gailiaus Raškinio kartu su komanda sukurta, „Semantika-2sprendimu paremta kalbos transkribavimo sistema.

„Lietuvių kalbos puoselėjimui pasitelkiame moderniausias inovacijas – kalbos ir dirbtinio intelekto technologijas. Patikėdami kalbos atpažinimą dirbtiniam intelektui, automatizavome rutininius raštvedybos procesus, o tai  leidžia efektyvinti darbą, taupyti lėšas. Mums pavyko įgyvendinti taikomojo pobūdžio projektą, kuris prilygsta technologijų milžinės „Google“ produktams, nes naudojome gilųjį mokymą, dirbtinius neuroninius tinklus ir kalbos vektorizuotus modelius“, – sako dr. D. Amilevičius.

Automatizuotas transkribavimo sprendimas žmones išvaduoja nuo daug laiko suryjančio ir varginančio tekstų formavimo rankiniu būdu. „Pavyzdžiui, ligoninėse operacijų protokolus dažnai rengia patys chirurgai, kurių darbo laikas brangiai apmokamas. Jaunuoliai tampa gydytojais tam, kad gelbėtų žmonių gyvybes, o ne tam, kad pusę dienos rankomis suvedinėtų pacientų duomenis į sistemą. Štai teisinėje tokia programa labai praverstų transkribuojant teismo posėdžių fonogramas – advokatų kontorose per mėnesį jų sukaupiama iki 50 val.“, – pastebi vienas iš startuolių kūrėjų, dr. D. Amilevičius.

Projekto „Semantika-2“ metu sukurtą transkribatoriaus prototipą savo informacinėje sistemoje jau įdiegė Lietuvos radijas ir televizija, tą padaryti ruošiasi ir Kauno klinikos bei kitos įstaigos. Lietuvos verslo konfederacija savo rengiamuose „Metų paslaugos“ apdovanojimuose šiai VDU mokslininkų sukurtai automatinei kalbos transkribavimo sistemai skyrė garbingą „Metų mokslo paslaugos verslui 2020“ apdovanojimą.

Mokslininkų startuolis pripažinimo sulaukė išvystęs lietuvių šnekos sintezės sprendimus, kurių prototipai buvo sukurti universitete ir kuriais naudojasi ir Lietuvos Respublikos Seimas bei Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Šie sprendimai žmonėms su negalia leidžia interneto portalų straipsnius ne tik skaityti, bet ir išklausyti. Tokiu būdu žmonės su negalia gali gauti informaciją iš pirmų šaltinių ir aktyviai dalyvauti šalies gyvenime.

„Semantika-2“ kūrėjai siekia, kad jų produktais naudotųsi ir kalbos atpažinimo inovacijas vystytų kuo daugiau su lietuvių kalbos technologijomis susijusių kūrėjų. Su mokslininkų išvystytais sprendimais galima susipažinti ir nemokamai atsisiųsti bei panaudoti savo paslaugų kūrimui svetainėje www.semantika.lt. Startuolio transkribavimo sprendimai pristatomi: https://snekos-atpazinimas.lt.