fbpx

  VDU Studentai pasinėrė į entreprenerystės veiklas

  „Entreprenerystės“ projektas kupinas veiklų ir judesio. Spalio 13 – lapkričio 10 dienomis (iš viso net 16 val. trukmės), vyko intensyvios kūrybinės dirbtuvės studentams, skirtos studentų entreprenerystę ugdyti ir skatinti. Kūrybinių dirbtuvių rezultatas nustebino ir organizatorius ir pačius studentus.

  Kūrybines dirbtuves vedė VDU Minded akademijos vadovas dr. Osvaldas Stripeikis, kuris teigia, kad “Jaunas žmogus turi milžinišką potencialą entreprenerystės lauke. Tereikia teisingai užvesti ant kelio, duoti įrankius ir parodyti kaip jais sėkmingai naudotis, ką mes ir darėme šių intensyvių kūrybinių dirbtuvių metu”. VDU KTPC vadovas Edvinas Samys atsakingas už kūrybinių dirbtuvių organizavimą antrina teigdamas, jog projekto “Entreprenerystė” tikslas yra užtikrinti studentų žinių gilinimą, o organizuotos kūrybinės dirbtuvės yra tik vienas iš įrankių šiam tikslui pasiekti, tačiau labai svarbus ir užtikrinantis ne tik teorinius, bet ir praktinius sugebėjimus”.

  Suorganizuotame renginyje dalyvavo 25 studentai, kurie pabaigoje pasiskirstė į 5 komandas. Dalyviai darbus pradėjo nuo problemos identifikavimo iki idėjos išvystymo. Šis renginys buvo užbaigtas 5 inovatyvių idėjų sukūrimu. Sukurtos idėjos nepadėtos į „stalčių“, jos paliktos tolimesniems darbams projekte numatytos stovyklos metu. Studentai planuoja įgyvendinti prototipų vystymą pasitelkdami savo srities profesionalus į pagalbą.

  Kūrybinių dirbtuvių metu buvo sukurtos 5 kūrybingos idėjos, kurios ateityje turėtų virsti prototipais:

  Komandos „SNIVT“  darbą vainikavo idėja sukurti elektroninę nuolaidų sistemą studentams, kuri suteiktų galimybę neturint studento pažymėjimo su savimi, tačiau turint mobilią programėlę savo telefone ir jį nuskanavus, pasinaudoti priklausančiomis nuolaidomis. Ši idėja kilo įvertinus tai, jog šiuo metu ne visi studentai žino savo galimybes ir visas nuolaidas, kuriomis gali naudotis. Mobilioji programėlė, kurią sukurti komanda nori, turėtų turėti galimybę tuo metu galiojančias nuolaidas pateikti pagal kategorijas, taip pat matyti sumą, kurią studentas sutaupė pasinaudodamas nuolaidų sistema.

  Antroji kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusi komanda „USEAU“ , tiki savo projektu, kurio metu tikisi sukurti rūbų pardavimo platformą. Sumanymas remiasi idėja, kad naujovė bus ta, jog pardavėjas siunčia rūbus, kuriuos nori parduoti, nurodydamas sumą, kurią norėtų gauti už savo parduodamą prekę, į įmonę, kuri suorganizuoja visą pardavimo procesą. Tad platformos organizatorių nuomone, asmuo parduodantis savo prekes, išvengtų tokių organizacinių veiksmų, kaip skelbimo apie prekę talpinimas į sistemą, bendravimas su potencialiais pirkėjais, rūbų išsiuntimas. Atsižvelgiant, kad šiuo atveju parduodamos prekės savininko indėlis būtų minimalus, pati didžiausia vertė – sutaupytas laikas.

  Trečioji komanda, atsižvelgdama į artėjantį šventinį laikotarpį, bandė išspręsti žmonių, kurie susiduria su problemomis, kai žmogus turi išrinkti dovanas. Todėl „DOVANOIDAS“ komandos idėja yra paslauga – „dovanų išrinkimas už tave“. Šio projekto metu taip pat reikalinga sukurti platforma, kurioje klientas galės užpildyti anketą apie žmones, kuriems jis ieško dovanų ir pritrūko idėjų. Šaunioji šio sumanymo pusė, kad klientas gaus net ne vieną, o 5 dovanų pasiūlymus pagal užpildytą aprašymą. Komanda tikisi, kad iš pradžių šią funkciją galėtų atlikti žmogus, tačiau projekto eigoje norėtų sukurti AI algoritmą, kuris galėtų tai atlikti atsižvelgdamas į kliento atsakymus be žmogaus įsikišimo.

  Komanda „BRAINSPA“ idėja yra susijusi su žmogaus tobulėjimu, Idėja “Spa smegenims” apima edukacinių užsiėmimų, gongų, aromaterapijos ir kitų paslaugų užtikrinimą, užrakinant telefoną. Šiuo atveju komanda siūlo net žaisti stalo žaidimus. Idėjos vinis yra ta, kad klientas telefoną palieka prieš įeidamas į patalpas ir koncentruojasi į save ir savęs lavinimą.

  Penktoji kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavusi komanda “NUDE pool”, mano, kad moderniausias uždaras „Skate“ parkas Baltijos šalyse turi būti įkurtas ir pritaikytas tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams. Komandos vizija yra ta, jog šiame parke turėtų treniruotis ir asmenys, kurie dalyvauja varžybose. Vienas iš svarbiausių komandos norų yra užtikrinti aukščiausios rampos įrengimą, kurios regione šiuo metu nėra.