fbpx

  Verslą vystantys absolventai bendradarbiaudami su VDU pritraukė ES finansavimą

   

  Komunikacijos ir  technologijų perdavimo centras (KTPC) turi džiugių naujienų – į VDU verslo inkubatorių atvyksta Europos Sąjungos (ES) finansavimą pritraukusi UAB „Nanologistics“.

  Šią įmonę drauge įkūrė trijų VDU gamtos mokslų absolventų komanda, kartu turinti daugiau nei dvidešimt metų mokslo produktų kūrimo, vystymo bei komercializavimo pasaulyje patirtį. Įkūrėjus Eventą Šaučiūną, Edviną Grauželį bei Andrių Kočevą vienija bendros Biochemijos ir Molekulinės biologijos studijų kompetencijos bei artimas požiūris į verslo procesus.

  Naujai prisijungęs KTPC partneris „Nanologistics“ vysto liposominių nešiklių technologiją, skirtą sveikatos bei sveikatinimo industrijų panaudojimui.

  „Dauguma peroraliai vartojamų vaistinių preparatų, papildų, vitaminų ir maistinių medžiagų yra sunkiai pasisavinami. Vystydami šį projektą siūlome inovatyvų veikliųjų medžiagų pakavimą naudojant liposominius nešiklius, – „Nanologistics“ siūlomą naujovę pristatė generalinis direktorius E. Šaučiūnas. – Jie pagerina ne tik įsisavinimą, bet ir skonines savybes bei sumažina virškinamojo trakto dirginimą.“

  Neseniai pusmetį paminėjusi įmonė rugsėjo viduryje bendradarbiaudama su VDU laimėjo „InoStartas“ projektą, kurį įmonė vykdys iki 2025 m. kovo mėnesio.

  Projektas „DAUGIAKOMPONENČIŲ LIPOSOMINIŲ NEŠIKLIŲ GAMYBOS TECHNOLOGIJOS VYSTYMAS IR PRITAIKYMAS“ ĮGYVENDINIMUI“ (NR. 02-014-K-0042) yra finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo. Bendras biudžetas – 280 100 eur, o ES fondo skirta finansavimo suma – 199 953 eur.

  „Mūsų  vystoma technologija liposominės žaliavos gamintojams suteiks galimybę įkrauti platesnį spektrą veikliųjų medžiagų ir kurti daugiakomponentes liposomų kombinacijas, – aiškino E. Šaučiūnas. – Tai įgalins lengviau išplėsti produktų portfelį ir pasiūlyti skirtingoms rinkoms naujus, inovatyvius ir į vartotoją orientuotus produktus.“

  „Nanologistics“ mokslo klausimais konsultuojasi su VDU Prof. Sauliumi Šatkausku, o dabar VDU inkubatoriuje technologijos komercializavimo iššūkius jai padės spręsti ir KTPC komanda.

  „Tikimės padidinti galimybes augti, plėstis ir geriau orientuoti savo produktą į rinką, – sakė „Nanologistics“ bendraįkūrėjas. – Ši technologija žymiai prisidės prie visuomenės sveikatos stiprinimo, ligų prevencijos ir kokybiškesnio gyvenimo.“

  Daugiau informacijos apie „Nanologistics“ galite rasti paspaudę čia: https://nanologistics.lt/

  Sekite KTPC veiklą socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „LinkedIn“.

  Projekto partneriai: