fbpx

    Tarptautiniame hakatone – VDU sprendimas kovai su aliejaus sukeliama tarša

    VDU studentų komanda „B-Oil“ balandžio 10-11 dienomis Ispanijos mieste Albasetėje varžėsi tarptautiniame „Entreprenerystės“ hakatone.

    Bilietą į tarptautinio konkurso finalą VDU Menų fakulteto studentai Simona Griniūtė, Eva Griškutė, Nojus Narvilas ir Ramojus Kriugiškis iškovojo po to, kai vietiniame konkurse, kurį organizavo VDU Komunikacijos ir technologijų perdavimo centras (KTPC) su Ekonomikos ir vadybos fakultetu, pateko tarp prizininkų.

    Lietuvos studentams konkurse teko varžytis su taip pat aukščiausias vietas savo šalyse užėmusiais startuoliais. Tai – geriausios komandos iš Ukrainos, Graikijos, Kipro, Ispanijos, Lenkijos ir Švedijos.

    „B-Oil“ komanda „Entreprenerystės“ hakatone pristatė sprendimą kovai su panaudoto kepimo aliejaus tarša. VDU studentų teigimu, netinkamai išmestas panaudotas kepimo aliejus prisideda prie tokių neigiamų pasekmių kaip šiltnamio efekto, pažeistų vamzdžių ir kanalizacijų sistemų, vandens taršos, žalos laukinei gamtai bei pavojaus žmonių sveikatai.

    Žiedinės ekonomikos entuziastai „B-Oil“ mažą kiekį aliejaus suvartojantiems klientams sukūrė specialų indą. Jame galima kaupti panaudotą kepimo aliejų, o vėliau jį perduoti organizacijoms, užsiimančiomis aliejaus perdirbimu ir biokuro gamyba.

    Į studentų sukurtą indą galima pilti po gaminimo likusį aliejų, taip pat aliejų iš paruoštų naudoti maisto produktų, pavyzdžiui, tuno, silkės šprotų ir t.t. Be to, inde galima talpinti ir kokoso, migdolų, sėmenų bei kitos rūšies augalinės kilmės aliejų.

    Į tarptautinį renginį VDU studentus lydėjo KTPC mentoriai Edvinas Samys ir Vesta Jonikė, dalyvavę ir tradiciniame „Entreprenerystės“ projekto partnerių susitikime.

    „Dvejus metus trunkantis projektas baigsis už kelių mėnesių, bet malonu, kad jau dabar galėjome aptarti projekto rezultatus, nes pasiekėme viską, ką buvome susiplanavę, – sakė E. Samys. – Kadangi viskas ėjosi sklandžiai, tad su projekto partneriais aptarėme ir būsimus „deeptech“ projektus, į kuriuos svarstome aplikuoti drauge.“

    Hakatone pirmoji vieta ir 1 tūkst. Eur prizas atiteko „Insavior“ startuoliui iš Kipro. Konkurso nugalėtojai sukūrė mobiliąją aplikaciją, kurioje moterys pavojaus atveju gali SOS mygtuko dėka greitai išsikviesti pagalbą.

    Taip pat mobiliojoje aplikacijoje galima rasti savigynos mokymų, naudingų straipsnių ir įkvepiančių istorijų.

    Praėjusių metų spalio mėnesį „Entreprenerystės“ hakatone Lietuvai atstovavo startuolis „Vieniša kojinė“, laimėjęs trečiąją vietą. „Vieniša kojinė“ hakatono komisiją nustebino pristačiusi pamestų kojinių tekstilės taršos sprendimą.

    Projekto „Entreprenerystė“ konsorciumą sudaro aštuoni universitetai, tarp kurių rikiuojasi ir VDU. Projekto tikslas – atnešti radikalių pokyčių kuriant į studentus orientuotus, atvirus ir įtraukius universitetus, pagrįstus aukštojo mokslo institucijų, viešojo ir privataus sektorių bei piliečių bendradarbiavimu.